Jan Míšek

Jan Míšek

Jan Míšek

Jan Míšek (1976) své první sbormistrovské zkušenosti získal vedením přípravných oddělení Boni pueri. Jeho profesory dirigování byli prof. Jiří Skopal (Univerzita Hradec Králové) a doc. Vlastislav Novák (Konzervatoř Pardubice). Je absolventem několika mistrovských dirigentských kurzů (prof. Gert Frischmuth, Gábor Hollerung, prof. Friedrich Krell, Robert Sund, prof. Jerry Jordan) a Bachakademie Stuttgart pod vedením prof. Helmutha Rillinga.

V roce 1993 založil sbor Gymnázia J. K.Tyla, v roce 1996 se postavil do čela Komorního sboru Kantiléna a podnítil vznik Královéhradeckého mužského sboru. V roce 1999 uskutečnil svůj velký sen a v Pardubicích založil Chlapecký sbor BONIFANTES. Přes své mládí získal řadu ocenění za mimořádný dirigentský výkon a dramaturgii. Během krátké doby se svými sbory získal na různých mezinárodních soutěžích 16 zlatých (např. s Královéhradeckým mužským sborem na 1. světové sborové Olympiádě v rakouském Linzi v kategorii mužských sborů) a 13 stříbrných medailí. Jako hostující dirigent spolupracuje s orchestry (Komorní filharmonie Pardubice, Barocco sempre giovanne, Orchestr Pražské konzervatoře…).

Jan Míšek se věnuje i skladatelské činnosti. Je autorem několika kantát (Inter arma silent musae, Holčička se sirkami). Je vicelaureátem Joseph Dorfman International Composer’s Competition. Jan Míšek je také šéfredaktorem a duchovním otcem projektu SBOR.CZ – ZBOR.SK, českého a slovenského internetového serveru pro sborové umění. Odborníky je oceňován zejména za interpretaci hudby 20. století. V současné době se intenzivně věnuje také utentické interpretaci staré hudby. Je uměleckým vedoucím a zakladatelem vokálně instrumentálního ansámblu Czech Soloist Consort.

Jan Míšek je také aktivní na poli hudebně pedagogickém. Je zakladatelem Základní umělecké školy BONIFANTES.

Comments are closed.